Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Аеропорт Запоріжжя веде перемовини з 15 авіакомпаніями: які рейси відкриють
09.08.2019

Аеропорт Запоріжжя веде перемовини з 15 авіакомпаніями: які рейси відкриють

З аеропорту Запоріжжя хочуть зробити справжній авіаційний хаб. Як заявляє міська влада, новий термінал запорізького аеропорту, від якого безпосередньо залежить розвиток повітряних воріт міста, майже готовий. Підрядники виконують свої зобов’язання і введення його в експлуатацію очікується в вересні-жовтні. Про це повідомляє видання «Факти Запоріжжя».

У якому стані аеропорт?
Аеропорт перейшов на закордонну фінансову звітність, що дає можливість розглядати його зарубіжними фірмами як надійного партнера. Закуповується не тільки навігаційне обладнання, перони, а й спецтехніка, зокрема пожежні і снігозбиральні машини. Аеропорт регулярно бере участь в найбільших авіаційних форумах світу, де його вже починають впiзнавати. Спочатку загальна вартість об’єкта оцінювалася в 530 млн гривень. У минулому році на будівництво аеропорту було виділено 500 мільйонів гривень.

Комунальне підприємство “Міжнародний аеропорт” Запоріжжя “взяло на будівництво терміналу кредит на суму 10 млн доларів в” Укргазбанк “. Ставка по кредиту складає 7,5% річних. Він оформлений на 5 років. В якості застави місто віддало банку комунальний стадіон “Славутич Арена”.

Однак, на травневій сесії Запорізької міської ради було прийнято рішення додатково виділити 247 млн гривень. Крім того, депутати підтримали рішення про збільшення кредитної лінії на 3 млн гривень. Таким чином вартість проєкту зросла до 795 млн гривень.

Куди можна полетіти?
Нещодавно директор КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» Віктор Біскупський заявив, що в червні в містi була делегація Austrian Airlines, яка розглядає наш аеропорт як потенційний, для виконання рейсів.

З тих, які вже виконуються, можна назвати рейс на Барселону, який стартував 25 травня (середа, субота). рейси на Стамбул різних авіакомпаній, Київ (Жуляни та Бориспіль, МАУ і Мотор Січ »), Варшава (LOT) і Мінськ.

Читайте також: В аеропорту Запоріжжя ремонтуватимуть злітно-посадкову смугу

А чартерна програма, яка збільшилася за останній рік в 1,5 раза, представлена ​​рейсами в турецькі Анталью і Даламан, а також в Бургас (Болгарія), Тіват (Чорногорія), Шарм – еш – Шейх (Єгипет)

За словами регіонального менеджера з продажу авіакомпанії МАУ Південно-Східного регіону України Юлії Картамишевої, в пріоритеті авіакомпанії нині – зміцнення своїх позицій. Основний хаб авіаперевізника знаходиться в Києві, і політика компанії полягає в тому, щоб доставити пасажирів з регіонів до столиці, звідки вони вже продовжують свій шлях по всьому світу.

Як заявив Шенол Сокаллі, менеджер з маркетингу регіонального представництва авіакомпанії Turkish Airlines, стратегія авіаперевізника подібна до МАУ. У Стамбулі нещодавно відкрили один з найбільших аеропортів світу, з вельми амбітними планами: в цьому році обслужити 90 мільйонів пасажирів, в наступному 150 і ще через рік 200 мільйонів.

Прибуваючи в цей аеропорт, пасажири мають можливість пересісти на авіалайнери, і відправитися майже в усі точки світу.

Авіакомпанія зайшла в запорізький регіон у 2015 році та починала з 3 рейсів на тиждень, а зараз їх уже 7.