Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

10.04.2020

«Музейний вісник» № 19

В березні 2020 р. вийшло з друку щорічне видання Запорізького обласного краєзнавчого музею «Музейний вісник». Публікації з цієї збірки зацікавлять і професійних істориків, археологів, і пересічних громадян не байдужих до минулого свого народу.
В розділі «Музеєзнавство» фахівці розповідають про експонати з колекції музею – ятагани, побутові речі болгарського населення краю та нові надходження. В 2019 р. музей отримав великий комплекс документів, фотографій, особистих речей членів родини доктора Бера, який заснував в м. Олександрівську приватну лікарню, де надавали медичну допомогу породіллям та хворим містянам. Зображення посуду з цієї лікарні розміщено на обкладинці видання. Дослідники природничих пам’яток знайдуть тут інформацію про історію Лисих гір на території області.
В розділі «Археологія» фахівці опублікували звіти про археологічні дослідження минулих років та ті, що проведені нещодавно.
Розділ «Історія» містить багато цікавої, різнопланової інформації про зображення тризуба на монетах Давньої Греції, Кельтів та Боспорського царства, про менонітську топоніміку на о. Хортиці, про участь українців в революційних подіях 1905 – 1907 рр., про анархічний рух в Україні, про архітектурні особливості Шостого селища в м. Запоріжжі, про акварелі М. Філянського. З цікавістю сприймаються спогади Б. Глозмана, що зберігаються в фондах ЗОКМ і дозволяють очима учасника подій побачити, як відбувалося будівництво Дніпрогесу.
Як завжди в «Музейному віснику» надається інформація про головні події в житті музею протягом року, нові форми роботи, що запроваджувалися, згадуються люди, які працювали в музеї багато років і яких вже немає серед нас.
Електронна версія «Музейного вісника» №19 розміщена на сайті Запорізького обласного туристично-інформаційного центру комунального закладу «Запорізький обласник краєзнавчий музей» Запорізької обласної ради.