Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Бердянський майстер різьби Михайло Кетов відкрив персональну виставку
24.04.2019

Бердянський майстер різьби Михайло Кетов відкрив персональну виставку

В художньому музеї ім. І. Бродського відкрилася виставка різьби по дереву. Її автор, Михайло Кетов, ще дитиною засвоїв основи випилювання в гуртку в палаці культури ім. Островського. Твори Михайла Кетова вже були представлені публіці – на обласних та міських виставках самодіяльних художників, разом з іншими видами декоративно-прикладного мистецтва, якими займаються наші талановиті громадяни. Однак на свою персональну виставку майстер запросив бердянців вперше.

Вигадувати орнамент, випилювати, конструювати, підключаючи інженерну думку – все це дуже подобається Михайлу Євгеновичу. З дитячих років майстер удосконалює вміння, намагається відкривати для себе нові можливості лобзика, фанери і дерева. Працюючи водієм в міліції, майстер завжди знаходив час для хобі. Щоб зібрати воєдино випиляні деталі деяких складних речей, може витратити до декількох тижнів. Найбільше подобається йому дарувати власні твори, Михайло Кетов завжди радий, коли знайомі і друзі знаходять місце в своїх будинках для його творів.
Дерев’яне різьблення здавна була декоративним ремеслом, яким займалися саме чоловіки. Багато речей, які ми зараз можемо бачити тільки в музеях етнографії, – домашнє начиння, побутові предмети – в старовинних інтер’єрах використовували тільки прикрашеними. Це було свідченням, що господарі будинку – шановні і господарські люди, і для них важливо, як виглядають предмети побуту. Багато з відвідувачів виставки відзначили: із задоволенням прикрасили б творами майстра свій інтер’єр.