Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • «ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА» У Запоріжжі презентує ПІСНІ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
20.08.2019

«ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА» У Запоріжжі презентує ПІСНІ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Захід відбудеться за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та Українського інституту національної пам’яті.

Гурт «Хорея козацька» презентує в Запоріжжі «Пісні Української революції». Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті, народного артиста України Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька», присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

«Хорея козацька» – музичний колектив стародавньої музики з Києва. Гурт виконує музику Руси-України різних епох: середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі твори ХХ століття, демонструючи різні пам’ятки української культури. Колектив знаний в Україні та за кордоном. «Хорея» активно гастролює та бере участь у численних культурницьких заходах.

Репертуар колективу охоплює пісні різних епох та широкого жанрового розмаїття: думи, історичні, героїчні та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, духовні концерти. Гурт має багато композицій на слова Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Феофана Прокоповича, Степана Руданського, Івана Багряного, Василя Стуса тощо, а також на музику відомих композиторів Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Михайла Гайворонського, Григорія Китастого. Колектив прагне представити лицарську, інтелектуальну сторону національної культури.

Для запоріжців гурт «Хорея козацька» виступить у середу, 21 серпня, о 18.00 у концертному залі ім. М. Глінки. Вхід – вільний.