Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

01.09.2017

Історія України в історії прапорів

     Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні останнім часом, пробудження національної свідомості, громадянської ініціативи, виникнення різних громадських рухів, розповсюдження волонтерської діяльності відбуваються на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв нашого народу.

     Саме тому, вже другий рік поспіль, ВМГО «Асоціація інтернів Верховної Ради України» за підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізує всеукраїнську патріотичну акцію «Історія прапорів України — княжі, козацькі, мілітарні та Державний Прапор».

     В рамках акції 15 – 18 червня 2017 року у м. Запоріжжі відбувся захід – «Державні символи та символи військової звитяги — аспект об’єднання України». Участь в ньому взяли представники наукової спільноти, молоді та студентства, воїни ЗСУ та Національної Гвардії України з усіх куточків великої України.

     На заході піднімалися безліч питань. Наголошувалося, що зараз як ніколи потрібні нові підходи до виховання патріотизму молоді. При цьому треба пам’ятати,  що Україна має багатовікову історію, культуру, державність — це може бути підґрунтям для виховання молоді та переосмислення їй минулого і побудови майбутнього.

     На думку лідерів молодіжного руху України важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам’яті про один із  національних  символів  України — Державний Прапор.

     В свою чергу науковці  наголошували, що центральними символами будь якої держави є її Прапор. В прапорі зашифрована вся історія та міць країни, її культурні надбання, мрії про майбутнє народу. Українська нація має тисячолітню історію — історію повну перемог та звитяги. Змінювалися форми організації держави – Київська Русь, Велике Князівство Литовське, Річ Посполита, Козаччина та Гетьманщина, Українська Народна Республіка та Українська Держава — різні форми та назви — проте єдина суть: українська нація завжди мала власну державу, зберігаючи тяглість державницьких традицій в сторіччях та людях, символах та традиціях.