Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Із Запоріжжя до Херсону вирушило старовинне козацьке судно
01.05.2019

Із Запоріжжя до Херсону вирушило старовинне козацьке судно


Козацькі організації Запоріжжя відправили в морський похід на Херсонщину чайку разом з екіпажем січовиків на борту. Судно з великою історією має доплисти до Херсона, де вже незабаром пройде фестиваль на місці стародавньої Кам’янської Січі.

Перед тим як піти в похід, козачий отаман проводить своєрідний ритуал успіху – показує шаблю, яка буде супроводжувати його в поході.

Козацьку чайку побудували за старовинними кресленнями в Запоріжжі п’ять років тому. Учасник того процесу історик Петро Бойко зазначив, що майстрам вдалося поєднати історію з сучасністю.
При споружденні намагалися використовувати ті ж матеріали, з яких насправді робили козацькі чайки. Однак судно таки дообладнували, щоб воно стало більш безпечним для людей, – сказав історик Петро Бойко.
З нововведень – чайка має помпи для відкачування води і рятувальні жилети, яких не було у древніх козаків. Учасники походу завантажили на борт чимало речей, якими предки також не користувалися. Козацький отаман Костянтин Рижов зазначив, що під час походу козаки будуть ночувати на берегах і проводити заняття по освоєнню козацької зброї.