Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Iдеї для подорожi /
  • Кам’яна Могила з висоти пташиного лету. Український фотограф переміг у конкурсі від Вікіпедії

Кам’яна Могила з висоти пташиного лету. Український фотограф переміг у конкурсі від Вікіпедії

Київський фотограф та журналіст Ельдар Сарахман став лауреатом української частини найбільшого у світі фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” 2020 року.

Його світлина культового комплексу Кам’яна Могила, що знаходиться у Запорізькій області, здобула друге місце за оцінками журі. Також світлина стала найкращою серед інших фото Запорізької області. Ця фотографія серед десяти інших представить Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагається з переможцями інших країн.

Ельдар розповідає, що потрапив до природної пам’ятки в ході робочої поїздки в смт. Кирилівка у вересні 2018 р.. Каже, що давно планував відвідати Кам’яну Могилу і скористався нагодою поблукати між брил з камерою та зробити зйомку з висоти 120 м. коптером.

“Відчуття неймовірні коли гуляєш між цими каменями. Відчуття ніби час чи то сповільнюється, чи то стає в’язким. Туди приїжджають люди, яких заздалегідь туди тягне, адже ця місцина заспокоює. Там сидів якийсь чоловік який був солдатом Збройних сил України, кіборг, він брав участь у боях на фронті. І він там сидів, я так розумію, кілька годин. Міркував, фантазував, заспокоювався”, – згадує Ельдар.

Кам'яна Могила з висоти пташиного польоту. Український фотограф переміг у конкурсі від ВікіпедіїФото: Ельдар Сарахман

За словами фотографа, красу Кам’яної Могили треба ловити, адже завдяки грі сонця на пісковиках у цьому місці особливе освітлення. Все переливається, і якщо з одного ракурсу колір та об’єм один, то з неба – зовсім інший.

Також Ельдар Сарахмн розповів, чим його заворожує запорізький край. На його думку, область зі своїми ландшафтами може скласти туристичну конкуренцію Карпатам, адже запорізький степ має викликати особливі емоції в українців, нащадків кочовиків та степовиків.

Кам'яна Могила з висоти пташиного польоту. Український фотограф переміг у конкурсі від ВікіпедіїФото: Ельдар Сарахман

“Запоріжжя – це не тільки Дніпрогес і Хортиця, це насамперед запорізький степ. І те, що така культова пам’ятка природи як Кам’яна Могила знаходиться на Запоріжжі, ще раз підкреслює, що Запоріжжя має дуже великий туристичний потенціал, маю надію, що він буде реалізований в майбутньому”, – каже фотограф.

  • У 2020 році на конкурс “Вікі любить пам’ятки” подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за всі роки проведення конкурсу в Україні. Цьогоріч свої роботи завантажили понад 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.
  • Історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»  світова пам’ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя смт Мирне у Запорізькій області. Кам’яна Могила є природним утворенням, висота якого сягає 12 метрів. Вона займає площу розміром 1,6 га, на території якої розташовані близько 3 тисяч плит. Містить декілька тисяч стародавніх наскельних зображень — петрогліфів. Хронологія петрогліфів охоплює період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV—XXII тис. до н. е. до X—XIII ст.).
  • https://suspilne.media/94897-u-zaporizkij-oblasti-znajsli-tilo-dalekobijnika-z-doneccini/