Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Нові скульптури, музеї і парки відпочинку – Хортицю чекають великі зміни
18.04.2019

Нові скульптури, музеї і парки відпочинку – Хортицю чекають великі зміни

Проект реконструкції та розвитку Національного заповідника “Хортиця” презентували в Запоріжжі. Як повідомили у відділі комунікацій Запорізької обласної ради, уже зараз є інвестор, який готовий вкладати гроші в розвиток заповідника.

За словами генерального директора Національного заповідника Максима Остапенка, на території заповідника необхідно оновити туристичну та музейну інфраструктуру.

“Північна частина острова потребує серйозного оновлення для комфортного відпочинку і для проведення масових заходів. Ми вже маємо план реконструкції паркової зони в районі “Козацького кола”. Зокрема, розроблений проект розвитку музейної інфраструктури, що включає в себе розширення парковки, освітлення, встановлення лавочок, туалетів, урн, облаштування велодоріжок та інших зручностей, які є обов’язковим елементом туристичної інфраструктури в кращих парках Європи”, – зазначив Остапенко.

Також у зоні відпочинку будуть встановлені сім тематичних скульптур, які заповіднику подарує Запоріжжя.

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков у свою чергу підкреслив, що Запорізька обласна рада готова виділяти кошти на розвиток Хортиці, проте чиновники Держгеокадастру гальмують процес оформлення дозвільних документів, необхідних для проведення робіт на території заповідника. Семенков закликав депутатів облради і Верховної Ради підключитися до вирішення цього питання.

На цей час розробляється стратегічний план із залучення інвесторів, який допоможе зробити ривок і поліпшити статус заповідника.

“Національний заповідник “Хортиця” може працювати на імідж Запорізької області і навіть стати прибутковим об’єктом, який наповнюватиме бюджети всіх рівнів. Запорізька область зацікавлена в розвитку заповідника”, – зазначив Семенков.

На час реконструкції експонати музеїв “Хортиці” “переїдуть” на інші виставкові локації регіону.