Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Володимир Зеленський відвідав Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»
20.08.2020

Під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Володимир Зеленський відвідав Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

На изображении может находиться: один или несколько человек, небо и на улице
19 серпня під час робочої поїздки до Запорізької області Президент Володимир Зеленський відвідав Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця». Супроводжував Президента України голова облдержадміністрації Віталій Боговін.
Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» є найбільш відвідуваним туристичним об’єктом і візитівкою козацького краю. Це живописне містечко гармонійно вписалося в природний ландшафт острова Хортиця і ніби переносить відвідувачів у романтичну атмосферу козаччини.
Президент Володимир Зеленський ознайомився із узагальненим образом козацьких столиць-січей XVI-XVIII століть, із експозиціями у стилізованих куренях, переглянув виступ Театру козацького бою «Січові козаки».
18 серпня 2020 року Президент підписав Указ №329/2020 «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму», який має сприяти, зокрема, розбудові сучасної туристичної інфраструктури України. Кабмін має опрацювати питання щодо залучення додаткових джерел фінансування сфери культури; збільшення, починаючи з 2021 року, видатків на її фінансування відповідно до обґрунтованих потреб; можливості фінансування проєктів розвитку культурної інфраструктури за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку; визначення особливостей здійснення державно-приватного партнерства у сфері культури, туризму, управління пам’ятками культурної спадщини тощо.
Президент також рекомендував органам місцевого самоврядування передбачати в місцевих бюджетах видатки на реалізацію заходів у сфері культури, розвитку туризму відповідно до обґрунтованих потреб.
Також уряду доручено вжити в установленому порядку заходів щодо удосконалення механізмів фінансування сфери культури, у тому числі, щодо запровадження нових підходів умов оплати праці працівників культури з урахуванням показників результативності, ефективності та якості
У 2021 році в рамках національної Програми «Велике будівництво» заплановано відновлення 100 культурних об’єктів по всій Україні. Таку ініціативу Міністерства культури та інформаційної політики підтримав Президент України. Серед цих об’єктів є Музей історії Запорозького козацтва у складі Національного заповідника «Хортиця».
За словами Володимира Зеленського, під час візитів європейців він часто розповідає про Хортицю та пропонує приділити увагу острову.
Острів Хортиця належить до числа об’єктів-символів, що формують національну ідентичність української нації. Хортиця виступає наочним уособленням козацької слави, меморіалом героїчної епохи Запорозьких вольностей просто неба, місцем консолідації та єднання українського народу.
Розбудова туристично-музейного комплексу на острові Хортиця включена до переліку пріоритетних проєктів розвитку Запорізької області в рамках ініціативи Офісу Президента України «25 магнітів» – розвитку перспективних точок тяжіння в регіонах, що приваблюють таланти, інвестиції та туристичні потоки.
Туристично-музейний кластер Національного заповідника «Хортиця», головними об’єктами якого виступають Музей історії запорозького козацтва та історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», є безумовним лідером галузі у регіоні. Його відвідує 250 тисяч осіб на рік.
З 2015 року Музей історії запорозького козацтва тимчасово припинив доступ відвідувачів через аварійний стан будівлі. За рахунок коштів субвенції місцевого бюджету державному бюджету вже розроблено ескізний проєкт комплексної реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва вартістю 402 тис грн. Термінова потреба – розробка проєктно-кошторисної документації комплексної реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва. Орієнтовна потреба на 2020 рік для розробки робочого проєкту реконструкції будівлі Музею історії запорозького козацтва складає 3 000 тис грн. Вартість всього будівництва – до 270 млн грн.
Створення належних умов для перебування відвідувачів у заповіднику, що відповідають сучасним вимогам та європейським стандартам, подальший розвиток експозиційної компоненти заповідника, представленої Музеєм історії запорозького козацтва, – завдання загальнонаціонального рівня.
Завдяки підтримці обласної влади у 2020 році практично завершено впорядкування землекористування на території Національного заповідника «Хортиця». А саме: передано заповіднику земельні ділянки, необхідні для його діяльності.
Протягом останніх років за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету державному бюджету НЗ «Хортиця» отримав понад 6 млн грн.
Наступним пріоритетом для подальшого розвитку заповідника «Хортиця» є будівництво ІІ черги історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Також необхідно провести реконструкцію туристичної інфраструктури північно-східної частини острова «Хортиця». В цілому, загальна потреба на заходи облаштування і утримання інфраструктури заповідника складає понад 90 млн грн.
За матеріалами Офісу Президента