Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

До Запоріжжя автобусом

Запоріжжя

Запорожье

     До міста Запоріжжя можна дістатися прямими автобусними рейсами з переважної більшості обласних центрів України, зокрема з Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Полтави, Херсону, Миколаєва тощо. Кількість рейсів значно зростає в курортний сезон, коли через Запоріжжя проходять автобуси до Бердянська, Кирилівки, Генічеська.

     Автобуси міжнародного слідування та з інших областей України прибувають на автостанцію № 1. Вона обслуговує також і внутрішні маршрути по області. Автобусна станція № 1 знаходиться на проспекті Соборному недалеко від залізничного  вокзалу Запоріжжя-1 і добре пов’язана зі всіма районами міста. Зокрема, звідси можна дістатися основних туристичних об’єктів Запоріжжя — Національного заповідника «Хортиця», Дніпровської гідроелектростанції, Запорізького обласного краєзнавчого музею та інших.

Адреса: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 20
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (061) 224-40-46

     Автобусні станції № 2 та №3 обслуговують переважно внутрішньорайонні рейси. Автостанція №2 — північно-західний напрямок (переважно правий берег Дніпра, села Біленьке, Нижня Хортиця, Розумовка, Мар’ївка, Ручаївка), автостанція №3 — південно-східний (Гуляйполе, Оріхів, Григорівка та інш.).

Автостанція № 2
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 37
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (061) 233-20-66

 Автостанція № 3
Адреса: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 15
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (061) 764-39-90

 

 

Василівка

Васильевка

     Через Василівку прямує більшість автобусних маршрутів до курортів Азовського моря — Бердянська, Приморська, Кирилівки, Генічеська. Через місто майже цілодобово, особливо в літній період, йде щільний потік транспорту. До автовокзалу прибувають маршрути міжміського сполучення з Запоріжжя, Мелітополя, Києва, Дніпра, Харкова та інших міст. Василівка пов’язує західні райони області (міста Дніпрорудний, Енергодар, смт Кам’янка-Дніпровська та інш.) з обласним центром.

     Недалеко від Василівської автостанції розташований Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова». А от до приватного зоопарку А. Пилишенка прийдеться йти досить далеко, оскільки міського транспорту в місті немає. Якщо гуляти не дозволяє погода або інші обставини, завжди можна скористатися  послугами таксі.

Адреса: м. Василівка, Шкільний провулок, 1-А
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (06175) 7-44-13

 

 

Мелітополь

     Автобусний транспорт в Мелітополі обслуговують дві автостанції. На головну прибувають автобуси з усіх куточків України: Запоріжжя, Києва, Дніпра, Харкова, Маріуполя, Одеси, Бердянська, Приморська, Кирилівки, Генічеська.

Адреса: м. Мелітополь, вул. Інтеркультурна, 204-А
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (0619) 76-32-41, 6-19-52

     Автобусна станція № 2 обслуговує районні та міжрайонні маршрути. Звідси відправляється маршрутки до Кам’яної Могили, Мирного, Терпіння, Мордвинівки, Приазовського, Алтагиру, Атманая, Примпосаду тощо.

 Адреса: м. Мелітополь, вул. Університетська, 21
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (0619) 6-80-27, 6-87-26

 

 

Бердянськ

Бердянськ

     Більшість відпочиваючих приїжджають до Бердянська з Запорізької та інших областей України автобусами або маршрутками. Автобусне сполучення налагоджене з Запоріжжям, Дніпром, Харковом, Києвом, Одесою, Херсоном, Кривим Рогом та іншими містами. В курортний сезон кількість рейсів різко зростає.

     Бердянський автовокзал розташований у центрі та пов’язаний маршрутами міського транспорту з усіма районами міста. Звідси можна дістатися також головних туристичних об’єктів міста — центра, залізничного вокзалу, пляжів та баз відпочинку на Бердянській косі, аквапарку «Мис Доброї Надії», дельфінарію, зоопарку «Сафарі» тощо.

Адреса: м. Бердянськ, вул. Дванадцятого грудня, 4
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (06153) 3-64-04, 3-51-71
Сайт: http://bus.brd24.com/

 

 

Гуляйполе

     З Запоріжжя маршрутні таксі та рейсові автобуси відправляються до Гуляйполя що півгодини, починаючи з 5:00. Крім того, Гуляйполе має сполучення з Бердянськом, Мелітополем, Пологами, Оріховим, Дніпром. Звідси ж можна потрапити у різні куточки Гуляйпольського району — Успенівку, Любимівку тощо.

Адреса: м. Гуляйполе, вул. Петровського, 26
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (06145) 4-16-18

 

 

 Розівка

     Розівка — найсхідніший районний центр Запорізької області. До місцевої автостанції прибувають автобуси та маршрутні таксі з Запоріжжя, а також інших міст України, що прямують до Маріуполя.

Адреса: смт. Розівка, вул. Визволителів, 2

 

 

Кирилівка

     Маршрутні таксі до Кирилівки в курортний сезон прибувають що 10 – 15 хв. з різних міст Запорізької області та України. Найбільше рейсів здійснюється з Запоріжжя, Дніпра, Харкова, Мелітополя.

     Центр Кирилівки, а також всі бази відпочинку на косах Пересип та Федотова з’єднані з автовокзалом двома маршрутами міського транспорту. Курсують маршрутки кожні 10 – 20 хв., починаючи з ранку й до 22:00. Проїзд коштує 10 грн. з людини незалежно від відстані. Для обох маршрутів автовокзал — кінцева зупинка. Тому, якщо ви відпочиваєте на косі Пересип і захотіли відвідати аквапарк або дельфінарій, доведеться робити пересадку на автовокзалі.

Адреса: смт. Кирилівка, пер. Азовський, 12
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (06131) 6-93-28, 6-93-10

 

 

 

Приморськ

     До Приморська відпочивальники дістаються автобусами, маршрутками або власним транспортом. Приморський автовокзал розташований на міжнародній трасі, що поєднує Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь, Херсон, Одесу, тому щоденно приймає транзитні рейси, що курсують між цими містами. З Запоріжжя, Дніпра, Мелітополя та Бердянська до Приморська йдуть прямі рейси. На приморському автовокзалі за окрему плату практикують бронювання квитків.

     В Приморську проста схема руху міського транспорту, тож турист з легкістю зможе потрапити на узбережжя та до будь-якої пам’ятки міста.

Адреса: м. Приморськ, вул. Радянська, 105
Інформація по рейсам та квиткам: +38 (06137) 7-23-41, 7-20-71