Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

01.05.2019

Центральному парку Запоріжжя виповнилося 60 років


Сьогодні, першого травня, Дубовий гай святкує свій ювілей.

Так, першого травня 1959 року було засновано центральний парк Запоріжжя. У парку, окрім дубів, представлена різноманітна флора. Загальна площа парку – 57 гектарів лісу, з яких п’ять гектарів відноситься до природно-заповідного фонду (зокрема, тут ростуть трьохсотрічні дуби).
Згідно з архівними документами, основну частину території нинішнього парку було насаджено ще при розвитку Олександрівського повіту в 1813 році, коли рішенням голови Катеринославської губернії була закладена окрема територія для культурного відпочинку місцевого заможного дворянства.
У 1956 році рішенням ряду міністерств УРСР СРСР було прийнято загальнорадянську програму зі створення і розвитку народних і національних парків, і протягом 3 років була реконструйована стара територія, знесено ряд царських будинків, зведені десятки атракціонів, монументів, фонтани. Стартувала робота в парку ще в 1958 році, за рік до офіційного відкриття і паралельно з низкою будівельних робіт. У 1959 році був урочисто відкритий тодішній Парк культури і відпочинку “Дубовий Гай”.