Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

16.06.2019

У свято Трійці запоріжців запросили на Хортицю

Містян запросили відвідати острів Хортиця та Свято-Покровський храм, що розташований на території музейного комплексу “Запорозька Січ”.
Сьогодні у Свято-Покровському храмі відбулося урочисте богослужіння. Після цього на гостей комплексу чекає концерт Народного ансамблю “Оксамит”. Колектив виконає програму духовних та народних піснеспівів на честь свята.

Церква Покрови на острові «Хортиця» — центральний елемент Істо́рико-культу́рного ко́мплексу «Запорозька Січ» Націона́льного запові́дника «Хо́ртиця».

Дерев’яна Церква Покрови — архітектурно-композиційна домінанта Внутрішнього Коша Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

Ідея створення на Хортиці архітектурного ансамблю — узагальненого образу козацьких столиць XVI—XVIII ст. — як частини державного козацького заповідника виникла ще у 60-ті роки ХХ століття. Рішення про його створення було прийнято виконкомом Запорізької обласної Ради депутатів трудящих від 03.11.1965 року.

У 1990 році відбулися заходи, присвячені 500-річчю козацтва, під час яких було урочисто визначено місце будівництва комплексу.

Урочиста закладка будівництва відбулася 14 жовтня 2004 року.

Остання стадія будівництва комплексу включно з Церквою розпочалася 19 червня 2009 року зі старту всеукраїнської акції «Відродимо Запорозьку Січ!».

14 жовтня 2009 року на території Національного заповідника «Хортиця» було урочисто відкрито історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» з Церквою Покрови.

У центрі архітектурного ансамблю Внутрішнього Кошу знаходиться центральна площа — Січовий Майдан, окрасою якого є трибанна церква Покрови Пресвятої Богородиці, побудована в стилі українського бароко. Це — найпомітніше, високе і велике спорудження на Січі.