Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • У Веселівській об’єднаній територіальній громаді завершують реконструкцію Музею історії чумацтва
24.05.2019

У Веселівській об’єднаній територіальній громаді завершують реконструкцію Музею історії чумацтва

Перший – історичний – зал планують відкрити до Всісвітнього дня музеїв, що відзначатиметься 18 травня.

Експозицію Музею історії чумацтва розмістять у шести залах колишнього районного відділу культури, де в одній із кімнат розміщувалася міні-експозиція, присвячена історії Веселівського краю. Зараз тут завершують ремонт інтер’єру. Експонати для майбутнього музею збирають у жителів громади та за її межами.

Вважається, що Веселівщиною проходила одна з гілок розгалуженого Муравського шляху, що брав початок із глибини України й тягнувся до Криму та Азовського моря. Крім чумацької, експозиції в музейних залах присвятять й іншим сторінкам історії Веселівщини.

Історико-культурна програма для гостей Веселівського краю не обмежиться відвіданням музею, планується й відкриття туристичного маршруту по місцях, де проходив чумацький шлях. Селищний голова Петро Кияшко сподівається, що це прискорить розвиток зеленого туризму на Веселівщині.

Повну реконструкцію майбутнього Музею історії чумацтва веселівці планують завершити влітку цього року. Тоді ж у закладі почнуть працювати два штатні працівники: науковий співробітник-екскурсовод та директор. Збирати предмети старовини з побуту чумаків продовжуватимуть і надалі.