Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

19.08.2019

У Запоріжжі реставрують “вимерлий” метеор

Йдеться про “Метеорі-37”, який зараз відновлюють в Запоріжжі. Цей останній “метеор” на Дніпрі побудували ще в 1987 році.

Років 30 тому швидкісні пасажирські судна на підводних крилах ( “метеори”, “ракети” і “комети”) ходили між містами також, як зараз ходять електрички. Крім того, вони користувалися величезною популярністю. По воді із Запоріжжя до Києва можна було дістатися за 13 годин. Також із Запоріжжя ходило багато рейсів на Енергодар, Херсон, Нікополь та Черкаси. З річпорту “метеори” відправлялися кожні 30-40 хвилин. Але все змінилося в 90-х роках, коли з’ясувалося, що фінансів на закупівлю дизельного палива немає. Для десяти годин шляху “метеора” необхідно близько трьох тонн палива. Коли рейси скасували, частина кораблів були розкурочено на металом, а деякі вціліли.

В даний час на “Метеорі-37” відреставрували оригінальне освітлення середнього салону. Також фахівці відновлюють крісла. На вигляд результат не відрізнити від заводських крісел. Досі головним питанням залишаються електричні роботи і монтаж газовихлопу.
За словами очевидців, в 2013 році “Метеор-37” виглядав дуже сумно: погнуті крила, порожній салон, биті вікна і розкрадене обладнання. Через роки все змінилося: реставраційні роботи тривають.