Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • У запорізькому музеї показують нещодавно знайдені археологами старожитності
26.03.2019

У запорізькому музеї показують нещодавно знайдені археологами старожитності

Предмети, нещодавно знайдені під час розкопок в Запорізькій області, виставлені в Великому залі археології обласного краєзнавчого музею. Останні знахідки розміщені окремо, в 3 вітринах. Розкопки проводили три експедиції вчених.

В експедиції Запорізького національного університету працювали археологи Світлана Андрух, Геннадій і Андрій Тощев. Вони займалися розкопками кургану Мамай-гори. Це скіфський період, кінець 5-го – 4-е століття до нашої ери. Нагадаємо, що Мамай-гора – територія на околиці села Велика Знам’янка Кам’янсько-Дніпровського району.

Приазовська експедиція під керівництвом Михайла Єльникова досліджувала середньовічне поселення і мечеть городища Кінські води (14-е століття), недалеко від села Юрківка Оріхівського району.

Експедиція Запорізького краєзнавчого музею під керівництвом Андрія Антонова працювала з курганами епохи бронзи (14-е століття до нашої ери) і  похованнями сарматів (2-е століття до Дашею ери – 4-е століття нашої ери) в селі Гірсівка Приазовського району та Мордвинівка Мелітопольського району .

-Все експонати цікаві, – вважає Зоя Попандопуло. – Наприклад, в експедиції Антонова знайшли чудову глиняну червонолакову чашу сарматського часу і бронзову ручку від дзеркала роботи грецьких майстрів.

Серед експонатів – скіфський і сарматський посуд, наконечники стріл, елементи оздоблення середньовічної мечеті та інші предмети. Всього – близько 50 експонатів.