Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Виставка Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки” в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї
14.04.2019

Виставка Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки” в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї

12 квітня 2019 року керівники закладів культури міста на чолі з начальником відділу культури Мелітопольської міської ради Михайлом Семікіним здійснили подорож в світ надзвичайних борщівських сорочок та строїв на виставці Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки” в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї!
Директор музею Лєйла Ібрагімова розповіла гостям про проект, автором та куратором якого є Майя Юркевич, упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс, а учасницями стали 24 майстрині зі всієї України, які відшили 22 зразки давніми борщівськими швами.
Розмір кожного полотна – 30х40 см. За основу взято схеми деталей борщівських сорочок Борщівського обласного краєзнавчого музею із книги Людмили та Олексія Покусінських “Борщівська народна сорочка”, які дослідили та відтворили самі ж автори. Техніки: колодки, верхоплут, кафасор, пряма лічильна гладь, підстелений хрестик, ретязь та ін.
Не залишили нікого байдужими автентичні українські строї Західного Поділля та Буковини з приватної колекції Kaїsersdorf етнографа Майї Ернст (м. Дніпро), представлені на виставці!
Не оминули увагою і культурно-мистецький простір «Музейний дворик» з його різноманітними фото-зонами та тематичними локаціями!
До речі, з 18 квітня (Міжнародного дня пам’яток історії та культури) «Музейний дворик» буде відкрито на новий сезон!
Виставка Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки” в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї триватиме до 28 квітня! Встигніть побачити красу борщівської вишивки!
Довідки за тел.: 44-45-14 та 096-177-97-14