Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Визначено лауреатів обласної премії за досягнення в розвитку культури
22.05.2019

Визначено лауреатів обласної премії за досягнення в розвитку культури

На засіданні експертної ради з присудження обласних премій за досягнення в розвитку культури Запорізького краю визначено переможців. Про це повідомили у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Обласні премії були засновані з метою сприяння розвитку професіонального мистецтва, самодіяльної народної творчості, пропаганди та збереження національної культурної спадщини шляхом матеріальної підтримки працівників культури і мистецтва, визнання особистого вкладу в розвиток культури окремих митців.

Претендентами на премії стали працівники сфери культури і мистецтва, навчальних закладів культури і мистецтва, закладів кіно, аматори народного мистецтва.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко повідомив, що цього року матеріали на здобуття премій у номінаціях: «За досягнення в галузі театрального мистецтва» подали 10 претендентів, «За досягнення в розвитку музейної справи» ̶ вісім претендентів, «За досягнення в охороні культурної спадщини» ̶ троє претенденти.

Відповідно до Положення переможці визначалися шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів.

Так, у номінації «За досягнення в галузі театрального мистецтва» переможцями визначено: артиста драми вищої категорії Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара Вадима Кир’яна, артиста балету першої категорії Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара Андрія Лопатіна, директора-художнього керівника Запорізького муніципального театру-лабораторії «Ві» Ольгу Лещову, головного режисера Запорізького муніципального театру танцю Андрія Романова, артиста першої категорії Запорізького академічного обласного театру юного глядача Олега Абакуменка, артиста першої категорії Запорізької обласної філармонії Анну Миронову; у номінації «За досягнення в охороні культурної спадщини» ̶ головного спеціаліста Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Римму Синчило, директора Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Артура Середіна; у номінації «За досягання в розвитку музейної справи» ̶ наукового співробітника Гуляйпільського краєзнавчого музею Світлану Мірзоєву, завідувача відділу Запорізького обласного краєзнавчого музею Вікторію Водоп’ян та в.о. директора Запорізького обласного художнього музею Інгу Янкович.