Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Бердянські археологи відзначили 40-річчя товариства “Ольвія-Арго”
03.06.2019

Бердянські археологи відзначили 40-річчя товариства “Ольвія-Арго”


У музеї історії міста відкрилася виставка “Таємниці степових пірамід”, присвячена ювілею археологічного товариства.

1 червня в музеї історії міста відбулося урочисте відкриття виставки археологічних знахідок “Таємниці степових пірамід”, приурочене до круглої дати – сорокаріччя бердянського археологічного товариства “Ольвія-Арго”.

За багато років роботи товариства його члени, археологічна експедиція БДПУ і просто любителі старовини допомогли зробити чимало історичних відкриттів. Бердянців можна вважати улюбленцями археологічної Фортуни: щороку розкопок знаменується цікавими і цінними знахідками.

Члени товариства подякували за підтримку всім, хто допомагає експедиції в організації щорічних польових досліджень, в яких так само беруть участь студенти та учні.
На ювілейній виставці в музеї історії міста представлено чимало артефактів, які мають велику історичну цінність, а так само архівні фото за багато років польових досліджень. Але, беспорно, родзинка виставки – знахідка бердянських археологів 2018 року, що отримала назву “скіпетр степового царя”. Нагадаємо, археологічна експедиція Бердянського педуніверситету і археологічного товариства «Ольвія-Арго» під час розкопок курганів у Пологівському районі серед інших знахідок виявила унікальний бронзовий посох, аналогів якого ще не було в Україні. Він датується приблизно ХХХ – XXIII ст. до н.е., – епохою ранньої бронзи. Після півроку ретельних досліджень начальник експедиції Валентина Папанова разом з учасниками експедиції та керівниками університету повернули знахідки на їх «історичну батьківщину» – в Пологи. З нагоди сорокаріччя археологічного товариства дорогоцінний бронзовий скіпетр доставили з Пологівського районного краєзнавчого музею до Бердянську.
У день відкриття експозицію відвідали бердянці, які цікавляться історією краю, педагоги БДПУ, працівники виконкому, депутати міськради, журналісти, “ольвіополіти” – учасники розкопок давньогрецького міста Ольвія, а так само – інших польових досліджень Північного Причорномор’я і Приазов’я.

Крім того, гостями виставки стали учасники регіонального фестивалю журналістів “Азовське літо-2019”. З їх легкої руки про скарби бердянської землі дізнаються в інших містах.

Виставку бердянці і гості міста зможуть відвідати протягом усього літа.