Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Будівля Олександрівської жіночої гімназії

м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 62

Відповідальним за будівництво виступив головний архітектор міста Фадей Пекутовський, йому ж приписують і авторство проекту. Будівля жіночої гімназії є яскравим прикладом еклектики або змішання різних стилів: цегляного, неоренесансу і неоруського. Вона дійшла до наших часів практично в первинному вигляді. Час не пошкодував лише шароподібний дах над центральним входом.

Для того, щоб стати ученицею гімназії, абітурієнтки складали іспити з російської мови, математики та Закону Божого. Настільки жорсткий відбір проходили не всі. Статистика свідчить: наприклад, у 1904 р. із 125 претенденток поступили тільки 48 дівчат.

Після успішного проходження вступних іспитів учениці з головою занурювалися в навчання. Навчальна програма складалася як з обов’язкових предметів, таких як Закон Божий, російська мова, арифметика, географія, історія, чистописання, рукоділля, природознавство, так і необов’язкових дисциплін – іноземні мови, малювання, музика, спів і танці.

Жіноча гімназія проіснувала всього 17 років. У 30-ті роки приміщення гімназії займав педагогічний інститут, після ІІ Світової війни – навчальні класи школи, і тільки у 1967 р. будівля була повернута університету. Сьогодні ут переребуває біологічний факультет ЗНУ.