Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Будинок легендарного революціонера у Гуляйпіллі перетворять на музей
13.07.2019

Будинок легендарного революціонера у Гуляйпіллі перетворять на музей

Будинок, де неодноразово бував Батько Махно, став власністю гуляйпільської громади. Хатину, де проживав двоюрідний брат всесвітньовідомого анархіста та революціонера, викупили за кошти місцевого бюджету, аби облаштувати там справжній музей

На вулиці Трудовій у Гуляйполі пустує будинок № 144. З першого погляду споруда виглядає як нічим не примітна стара хатина. Але місцеві знають, що у цьому домі живе історія. Тут часто бував відомий в усьому світі революціонер та анархіст Нестор Махно.

Після смерті двоюрідного онука Нестора Івановича, Віктора Яланського, берегла хатину і приймала десятки туристів і гостей дружина двоюрідного онука Любов Плясовиця. Жінки не стало у 2017-му. Хата спорожніла, город поріс травою. Та днями у будівлі з’явилися нові господарі. Придбала “хатину Махна” місцева влада.

Речі, фото і все, що нерозривно пов’язано з родичами відомого революціонера й самого Махна, з хати тимчасово перевезли до краєзнавчого музею. А повернуться до хатини після того, як її приведуть до ладу і створять новий туристичний об*єкт.

Аби швидше реалізувати проект, гуляйпільці взяли участь у грантовому проекті, однак не виграли. Тож нині шукають кошти та ймовірних спонсорів. А поки – робитимуть все, що можуть, власними силами. Адже головне, кажуть місцеві, зберегти історичну будівлю.