Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

10.05.2019

Друзі, знайомтеся! Генріх Бернгардович Бер!

Прізвище цього відомого на початку ХХ ст. олександрівського лікаря, засновника лікарні та пологового притулку на слуху у мешканців Запоріжжя вже давно. Побудована ним у 1911 – 1912 роках лікарня й досі є окрасою Олександрівського району та міста Запоріжжя. Більш того, багато запоріжців народилося у цих стінах.

Це, нажаль, і все, що ми знаємо про Генріха Бера… Навіть жодної фотографії цієї непересічної для нашого міста людини у Запоріжжі не збереглося. Заповнити прогалини у наших знаннях допоможе онука Генріха Бера — Людмила Іванівна.

Запорізький обласний краєзнавчий музей організовує прийом онучки відомого в Олександрівську лікаря та засновника приватної лікарні та пологового притулку на розі вулиць Святого Миколая та Покровської! Людмила Іванівна, донька Вікторії Генріхівни Бер, молодшої доньки лікаря, є громадянкою Республіки Казахстан. Вона зовсім скоро має відвідати Запоріжжя та зустрітися з нашим колективом, городянами, привезти подарунки, що стануть яскравими експонатами музейної колекції!

Ще однією важливою спільною справою Людмили Іванівни та нашого музею є встановлення меморіальної дошки на будівлі пологового будинку № 1 м. Запоріжжя на честь першого власника та засновника цього медичного закладу. Надзвичайно важлива подія!
Дуже багато питань про родину Берів хочеться задати нашій гості! Чекаємо її візиту з нетерпінням!

А поки що пропонуємо вашій увазі портрет лікаря Бера. Нарешті маємо першу світлину лікаря Генріха Бера. Тепер знаємо історичну постать в обличчя!