Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

26.11.2021

Етногастрокарта Приазов’я.

У сучасному світі збереження історичної спадщини, розвиток культури всіх етнічних груп, є нагальним питанням. На фоні того, що ми маємо в Україні депортовані етнічні групи, останнім часом постало і питання вимушених переселенців, до складу яких також увійшли етнічні групи та національні меншини. Наприклад в Україні проживають близько 1200 караїмів (з них в Криму близько 800) . За минуле сторіччя їх чисельність скоротилась майже вдесятеро, ці народності за трагічних обставин залишися без закладів освіти і культури, майже втратили свою мову і знаходяться на грані зникнення, але ще зберігають свою національну свідомість.

Ці народи потребують обережного ставлення до їх мови, культурних і релігійних закладів та цінностей як з боку держави, так і з боку інших етнічних спільнот. Тобто ці народи знаходяться в такому стані, коли байдужість є ознакою дискримінації та перманентної нерівності, бо самі вони вже не мають потенціалу для етнічного відродження. Багатьом етносам вдалося зберегти свою ідентичність завдяки збереженню традицій, які вони в свою чергу пронесли крізь поневіряння, гоніння, війни та катаклізми.

Саме через етнічну кухню Приазов’я, з’явиться можливість в прямому та непрямому сенсі розкрити «Смак» та колорит нашого краю. Зокрема, цей проект, дасть можливість підняти культурний рівень суспільства та рівень історичних знань серед молоді. Сподіваємось цей проект дасть можливість для розвитку культурного обміну між етнічними групами та нацменшинами, що проживають в Україні. https://azovetnokarta.maps.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=12df10df9de3436abb7df49e2c6f301e