Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Адреса: м. Запоріжжя, о. Хортиця, вул. Старого редуту, 9
Телефони: (061) 224-88-58, 095-914-77-06
Сайт: www.ostriv.org
Графік роботи: 9.00 – 17.00, вих. — пон.

     Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» — найбільш відвідуваний туристичний об’єкт на острові Хортиця. Комплекс складається з двох частин: передмістя та Коша.

     У передмісті зосереджені сувенірні крамнички, майстерні та кафе. Кіш оточений високим частоколом, ровом та охороняється трьома баштами. Вздовж стін запорозької фортеці вишикувалися 23 зрубу та мазанки — козацькі курені, будинок кошового отамана, військова канцелярія, січова школа, пушкаря, пороховий льох. Сьогодні тут розмістилися тематичні експозиції, де відвідувачі зможуть ознайомитися з козацькою військовою та дипломатичною справою, побутом, ремеслами.

     На центральній площі Січі височить церква Покрови Пресвятої Богородиці. В 2015 р. патріарх Філарет (УПЦ КП) освятив тут іконостас XVIII ст., подарований Національному заповіднику «Хортиця» меценатами. Іконостас привезений з дерев’яної церкви Пресвятої Богородиці с. Розтока (Закарпаття). У великі православні свята у церкві проводять служби.

     Під стінами Січі нащадки запорозьких козаків регулярно демонструють майстерність у володінні козацькою зброєю, джигітуванні. Козацькі вистави завжди збирають чимало охочих долучитися до козацької культури.