Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • На Вільнянщині вивчають можливість створення підприємства для охорони природно-заповідного фонду району
04.07.2019

На Вільнянщині вивчають можливість створення підприємства для охорони природно-заповідного фонду району

На Вільнянщині необхідно створити комунальне підприємство, що дбатиме про стан природно-заповідного фонду району. Такого висновку дійшли учасники наради, присвяченої стану справ природно-заповідного фонду Вільнянського району. У заході взяли участь фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та представники Вільнянської районної державної адміністрації.

За даними Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, нині на території Вільнянського району розташовано 23 території та об’єкти природно-заповідного фонду. З них два – загальнодержавного значення, 21 – місцевого. Відсоток заповідності району становить 0,54%, у той час як відсоток заповідності області – 5,07%.

Наразі в районі повністю визначено та встановлено в натурі (на місцевості) межі трьох об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Роботи по встановленню меж виконувалися в 2015 році на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Крім цього, на території району є два об’єкти природно-заповідного фонду, які розташовані на землях ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», їх межі встановлено відповідно до матеріалів лісовпорядкування.

В.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Сергієнко запропонував представникам районної державної адміністрації винести на розгляд Вільнянської районної ради, а також Михайлівської, Павлівської, Петро-Михайлівської об’єднаних територіальних громад питання щодо можливості створення коммунального підприємства, в обов’язки якого буде входити охорона та догляд за територіями природно-заповідного фонду.

За результатами наради надано відповідні доручення.