Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • На Запоріжжі в музей передали тисячорічні артефакти, серед яких – скіпетр “степового царя”
20.03.2019

На Запоріжжі в музей передали тисячорічні артефакти, серед яких – скіпетр “степового царя”

Артефакти, що їх було знайдено під час розкопок у Пологівському районі, урочисто передали  місцевому краєзнавчому музею у вівторок, 19 березня. Археологи, що торік проводили розкопки двох курганів на території Пологівського району, після дослідження передали знахідки Пологівському краєзнавчому музею.  Артефакти охоплюють культури різних періодів, починаючи від доби ранньої бронзи і закінчуючи добою пізньої бронзи. Їхній вік – від 5,5 тисяч років до 4 тисяч років. Серед переданих культурних цінностей – чаші, що їх використовували й у побуті, й у ритуалах, а також скіпетр з бронзовим покриттям, який, скоріше за все, належав людині доволі високого соціального рангу. Невідомого володаря скіпетра журналісти раніше охрестили “степовим царем”.

Розкопки на Пологівщині проводила археологічна експедиція Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом кандидата історичних наук Валентини Папанової. Тривали вони з 21 серпня по 6 вересня.

Нині пологівські музейники мають підготувати отримані культурні цінності для експонування. Після цього з ними  зможе ознайомитися кожен охочий.