Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Історія /
  • Національний історико-археологічний заповідник «Камяна Могила»

Національний історико-археологічний заповідник «Камяна Могила»

смт. Мирне, вул Заповідна,1

(068) 661-30-36; (0619) 49-46-70; (0619) 43-70-37

www.stonegrave.org

Пам’ятник розташований в заплаві річки Молочної і являє собою високий (до 12 м) пісковиковий пагорб, в гротах і печерах якого знаходяться наскальні зображення різних епох. В межах Кам’яної Могили зафіксовано 67 місцезнаходжень з різноманітними зображеннями, виконаними в різній техніці і стилістиці на поверхні кам’яних плит. В основному малюнки протиралися на пісковику твердим каменем, утворюючи заглиблення, що іноді покривали мінеральними червоними і чорними фарбами.

Біля підніжжя Кам’яної Могили зростає дивовижне степове різнотрав’я, що збереглося з давніх часів. У минулому цими степами гуляли мамонти і носороги, снували табуни бізонів, коней і сайгаків, в заростях очерету водилися лосі та кабани, на рівнині паслися бики-тури. Невимовна краса панувала в Приазов’ї, де на тлі золотистого піску розкинувся пісковиковий феномен.

Зараз Кам’яна Могила знаходиться в межах Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що є рекреаційним і екскурсійно-туристичним об’єктом міжнародного значення.