Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Оріхівський районний краєзнавчий музей

м. Оріхів, вул. Покровська, 38

(06141) 4-30-97

Оріхівський районний краєзнавчий музей було відкрито у 1995 р. до 52-ї річниці визволення міста. Музей розташовано у будинку, зведеному у 1893 р. в стилі українського класицизму. Великий і просторий одноповерховий будинок – взірець казарменої архітектури кінця ХІХ ст. До 1917 р. тут перебувала міська управа, після – ревком, виконком міської ради, районний народний суд. У 1954 – 1992 рр. будівлю займав державний банк.

В музеї відкриті для відвідування зали стародавньої історії, етнографії та зал історії ІІ Світової війни. У фондах оріхівського музею зберігається понад 6 тис. експонатів.

У залі «Археологія» можна по бачити скам’яніли рештки тварин,  засоби праці стародавньої людини, керамічні вироби, зброю. Окремі вітрини присвячено історії Оріхівщини доби козацтва, козацьким зимівникам. Тут представлені як оригінальні експонатти, так і копії предметів давнини.

У виставковій залі працює етнографічна виставка, де показані предмети побуту ХІХ – початку ХХ ст.: одяг, посуд, рушники, праски, самовари та багато іншого.

Найбільший зал музею займає експозиція, присвячена подіям ІІ Світової війни. Тут можна побачити зброю тих часів, а також дізнатися чимало цікавого про людей, які боронили Оріхівщину від ворога.

В музеї постійно відбуваються музейні уроки, свята, майстеркласи, а також виставки місцевих художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.