Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Приморська площа

м. Бердянськ, Приморська площа

Приставка «годувальнику» не випадкова, адже бичок врятував не одну родину від голодної смерті у 30-і роки ХХ ст., годує він бердянців і сьогодні. Автором пам’ятника є художник-монументаліст С. Мироненко.

Ще одним улюбленцем публіки є пам’ятник «сантехніку Васі», що визирає з каналізаційного люку. Кожен відпочивальник вважає за свій обов’язок пригостити Васю цигаркою.

Якщо ви приїхали на курорт не лише за засмагою, але й в надії на сповнення бажань, то саме час присісти на «Крісло сповнення та матеріалізації бажань». Будьте обережні, загадуючи свої бажання! Адже деякі з них і дійсно можуть збутися.

На сповненій сонця Приморській площі знайшлося місце і для величезного сонячного годинника. Він був встановлений у 2001 р. Діаметр годинника дорівнює 6 м, а довжина єдиної стрілки — 3,3 м. Вона орієнтована з півдня на північ і нахилена під кутом 46,8 градусів, що є географічною  широтою Бердянська. Циферблат виконано в техніці флорентійської мозаїки, на ньому нанесені годинні та хвилинні мітки. Сонячний годинник показує точний цієї місцевості час. Тому не варто підлаштовувати свої годинники під сонячний, адже сонячний час у Бердянську на 30 хвилин випереджає київський.

Неповторного силуету площі та й усьому місту додає Бердянська альтанка, що вже давно стала символом курортного міста. Звідси відкривається чудовий краєвид на Бердянський порт, Приморську площу і набережну.