Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Свято Троїцький храм м. Приморська.

У 1821 році село Обіточне було перетворено в місто Ногайськ, який став позаштатним містом Бердянського повіту Таврійської губернії Російської імперії.

У 1964 році смт Ногайськ був перейменований в смт Приморське.

У 1967 році віднесений до категорії міст районного підпорядкування. Кілька років по тому назва міста – Приморське – було трохи під кориговано: він став Приморськом. У місті знаходиться найстаріша церква Запорізької області Храм Святої Трійці.

Свято-Троїцька церква на околиці Приморська була закладена в 1813 – 1814 роках на березі річки Обіточної в честь перемоги у війні над Наполеоном 1812 р.

Перші роки Свято-Троїцький храм був дерев’яним. У 1818 р почалося будівництво кам’яного будинку, яке тривало 18 років. Тільки в 1838 р тут почали проводити служби. Храм має хрестово-купольну конструкцію. Чотирикутпність увінчано світловим барабаном з вісьмома вікнами, на якому тримається півсферичний купол. Три його стіни закінчуються фронтонами, до четвертої примикає дзвіниця.

У 30-х роках ХХ ст. храм закрили, а дзвіницю підірвали. Настінні розписи сховали під товстим шаром штукатурки. Так церква перетворилася в склад.

Православній церкві будівлю повернули тільки в 1991 р, з набуттям Україною незалежності.

Тоді почали відновлення будівлі храму – відбудували дзвіницю, частково вдалося відкрити фрески ХІХ ст.