Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • ТОП-12 /
  • Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»

Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила»

     Археологічний комплекс Кам’яна Могила — унікальний пам’ятник первісного мистецтва в Північному Приазов’ї, що має виняткове значення у вивченні давньої духовної культури людства.

     Пам’ятник розташований в заплаві річки Молочної і являє собою високий (до 12 м) пісковиковий пагорб, в гротах і печерах якого знаходяться наскальні зображення різних епох. В межах Кам’яної Могили зафіксовано 67 місцезнаходжень з різноманітними зображеннями, виконаними в різній техніці і стилістиці на поверхні кам’яних плит. В основному малюнки протиралися на пісковику твердим каменем, утворюючи заглиблення, що іноді покривали мінеральними червоними і чорними фарбами.

     Біля підніжжя Кам’яної Могили зростає дивовижне степове різнотрав’я, що збереглося з давніх часів. У минулому цими степами гуляли мамонти і носороги, снували табуни бізонів, коней і сайгаків, в заростях очерету водилися лосі та кабани, на рівнині паслися бики-тури. Невимовна краса панувала в Приазов’ї, де на тлі золотистого піску розкинувся пісковиковий феномен.

     Зараз Кам’яна Могила знаходиться в межах Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що є рекреаційним і екскурсійно-туристичним об’єктом міжнародного значення.

Контакти:
Адреса: Запорізька обл., Мелітопольський район, смт. Мирне
Тел.: (0619) 49-46-70, (0619) 43-70-37
Сайт: www.stonegrave.org