Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Степовий заповідник «Кам’яні Могили»

     Деякі з них здіймаються на висоту у 318 метрів над рівнем моря і мають власні назви, як то Панорамна, Вітязь, Східна, Південна, Гостра, Жаба. Природа Кам’яних Могил унікальна. Рослинний світ нараховує майже півтисячі видів рослин, в тому числі й ендеміки. З тварин найбільш розповсюджені лисиці, зайці, їжаки, миші, ховрахи, єнотовидні собаки. Навесні сюди прилітають жайворонки, гніздяться сірі куріпки, перепели, зозулі, іволги, дикі качки та багато інших.

     Розташований на кордоні Донецької та Запорізької областей державний заповідник являє собою витягнуті з північного заходу на південний схід дві паралельні гранітні гряди. Між двома «гірськими хребтами» вздовж правого берега річки Каратиш простягнувся килим цілинного степу. В давнину ця місцевість носила назву Бешташ, що з тюркської перекладається «П’ять каменів». І справді, на грядах виділяють п’ять вершин, кожна з яких носить власну назву. На східній — Панорамна, Витязь, Східна, Південна, на західній — Гостра і Жаба. Найвища точка Кам’яних Могил, а це близько 318 м над рівнем моря, знаходиться на східній гряді.

     Природа заповідника унікальна. Рослинний світ налічує близько 485 видів судинних рослин, 8 видів папороті. Тваринний світ, на жаль, не такий багатий, як рослинний. Часто зустрічаються лисиці, їжаки, полівки, ховрахи, хом’яки, заєць-русак, єнотовидні собаки та ін. Гніздяться тут чайка, жайворонки, перепели, куріпки та ін.

     Перші сліди людини поблизу Кам’яних Могил з’явилися за часів енеоліту. Цим часом датується курган, в якому було виявлено дев’ять рідкісних поховань в кам’яних ящиках. Деякі історики вважають, що саме тут в 1223 р. відбулася літописна битва на р. Калці між монголами і русичами.

Контакти:
Адреса: смт Розівка