Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Свято-Троїцька церква

     Свято-Троїцький храм був закладений у 1814 році на березі р. Обиточна на честь перемоги у війні над Наполеоном 1812 року. Ці землі належали графу Василю Орлову-Денісову — активному учаснику Вітчизняної війни 1812 року. Більше одинадцяти тисяч десятин землі на узбережжі Азовського моря В. Орлов-Денисов отримав в дар від імператора Павла І ще у 1800 році. Тут він заснував село Обиточне.

     Перші роки Свято-Троїцький храм був дерев’яним. У 1818 році розпочалося будівництво кам’яної будівлі, що тривало 18 років. Тільки у 1838 році тут розпочалися служби. Храм має хрестовокупольну конструкцію. Середохрестя увінчане світловим барабаном з вісьмома вікнами, на якому тримається напівсферичний купол. Три його стіни завершуються фронтонами, до четвертої примикає дзвіниця.

     В 30-х роках ХХ ст. храм закрили, а дзвіницю підірвали. Настінні розписи сховали під товстим шаром штукатурки. Так церква перетворилася на склад.

     Православній церкві будівлю повернули лише у 1991 році, з набуттям Україною незалежності. Тоді розпочали відновлення споруди храму — відбудували дзвіницю, частково вдалося відкрити фрески ХІХ ст.

     Сьогодні до Свято-Троїцької церкви приїжджають помолитися та подивитися на чудеса. Так, у храмі є ікона Ісуса Христа, що вже протягом двадцяти років постійно оновлюється, а ікона Іверської Божої Матері мироточить. А от ікони храмового іконостасу відобразилися на склі! Під час транспортування іконостасу до церкви виявили тріщину у склі ікони Архангела Михаїла. Під час заміни скла виявилося, що лик Архангела відобразився на склі. Скло вирішили не міняти.

     Одним з останніх див приморської церкви стала поява янгола. 8 червня 2014 року на свято Трійці під час святкової служби на стіні олтаря храму з’явився янгол з трубою. Це чудо зафіксувало багато фотокамер. Сьогодні в храмі з’явилася нова ікона, на якій відображене це чудо.

Контакти:
Адреса: м. Приморськ, вул. Партизанська