Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • У Запоріжжі уточнено список пам’яток історії та культури міста
05.03.2019

У Запоріжжі уточнено список пам’яток історії та культури міста

У рамках програми охорони пам’яток історії та культури у м. Запоріжжя на 2018-2022 роки фахівці департаменту культури і туризму Запорізької міської ради провели комплексну звірку державного обліку пам’яток. Їх облік здійснюється уповноваженим органом ЗОДА.

Звірку виконано за результатами тривалих історико-архівних пошуків спеціалістів департаменту та краєзнавців. За сприяння дирекції Державного архіву Запорізької області було виявлено документи, які дозволили уточнити предмет охорони об’єктів культурної спадщини та склад окремих історико-культурних комплексів.

З результатами звірки та переліком пам’яток історії та культури м. Запоріжжя можна ознайомитися на офіційному порталі міської влади за посиланням.

Крім того, до Переліку об’єктів культурної спадщини, який затверджується уповноваженим органом охорони культурної спадщини облдержадміністрації, внесено 21 об’єкт археології м. Запоріжжя.

Робота в цьому напрямку триватиме і надалі. Зокрема, у лютому 2019 р. було виявлено рішення виконавчого комітету Запорізької обласної ради народних депутатів від 26.12.1989 № 363 «Про утворення історико-культурної заповідної території «Старий Олександрівськ». У додатках до рішення є перелік будівель, які мають архітектурну, містобудівну, історичну цінність. Більшість із вказаних у переліку об’єктів перебували поза діючим обліком.

На цей час у взаємодії з органами охорони культурної спадщини вирішується питання щодо порядку поновлення вказаних об’єктів на державному обліку.