Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

16.04.2019

У Запорізькій області з’явився новий заповідник

Прибережна акваторія Азовського моря оголошена гідрологічним заказником загальнодержавного значення «Приморський». Указ про це 11 квітня підписав Президент України Петро Порошенко.
Заказник «Приморський» створюється з метою збереження біологічного різноманіття акваторії Азовського моря, оскільки акваторія є кормовою базою для перелітних птахів, ареалом проживання ряду рідкісних видів флори і фауни, нерестилищем і місцем нагулу багатьох видів риб, зокрема, червонокнижних, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Площа заказника – 13 тисяч 115 гектарів уздовж морського узбережжя від Бердянського і до Приазовського району.
«Рибні ресурси Азовського моря вкрай виснажені і потребують відновлення. Виною цьому є браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення навколишнього середовища. Якраз цей заказник ми створюємо, щоб отримати екологічний коридор, який об’єднає всі території та об’єкти природно-заповідного фонду та сприятиме відновленню рибних ресурсів Азовського моря », – повідомив Семерак.

Територія заповідника має велике видове різноманіття флори і фауни. Там мешкають близько 150 видів безхребетних тварин, 80 видів риб і близько 20 видів водоростей-макрофітів. Найбільшу природоохоронну цінність акваторія заповідника має для осетра російського і севрюги звичайної, які занесені до Червоної книги України та міжнародних Червоних списків.
Кабміну доручено в шестимісячний термін забезпечити дотримання режиму охорони і збереження акваторії Азовського моря, оголошеної цим Указом заказником загальнодержавного значення, із збереженням рибальства, інформують в прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.