Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Історія /
  • Василівський історико-архітектурній музей-заповідник «Садиба Попова»

Василівський історико-архітектурній музей-заповідник «Садиба Попова»

м. Василівка. Вул. Гагаріна, 12

(06175) 7-23-41

Ці землі ще у 1788 р. отримав Василь Степанович Попов — очільник Військово-похідної канцелярії князя Г. Потьомкіна-Таврійського, в майбутньому таємний радник при імператриці Катерині ІІ та імператорах Павлі І та Олександрі І. За ім’ям засновника поселення, майбутнє місто, отримало назву Василівка.

Наприкінці ХІХ ст. на території маєтку онуком Василя Степановича генерал-майором Василем Павловичем Поповим було зведено палацовий комплекс, будівлі якого поєднали в собі псевдомавританський та неоготичний архітектурні стилі. Комплекс було збудовано за проектом визначного архітектора Л. Бенуа. Його будівництво тривало 5 років (1889 — 1894 рр.).

Перлинами Садиби Попова вважають оглядову башту — яскравий приклад еклектизму, та манеж-стайню, витриману в архітектурному стилі Північної Італії епохи Пізнього Відродження.

Сьогодні до історичного комплексу входить Садиба поміщика, що складається з чотирьох споруд кінця ХVІІІ — початку ХІХ ст. Серед них найстарша будівля Василівки — житловий будинок поміщика 1790 р., виконаний з решток турецьких галер, корівник 1835 р., молочарня 1836 р., погріб.

Палацовий комплекс другої половини ХІХ ст. складається з трьох флігелів, оглядової башти, каретного двору, манежу-стайні, будівлі електростанції, майстерні та башти зруйнованого палацу.