Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Новини /
  • Запорізькі громади отримали перший мільйон туристичного збору
13.06.2019

Запорізькі громади отримали перший мільйон туристичного збору

За перші п’ять місяців року перед початком курортного сезону до місцевих бюджетів надійшов мільйон гривень туристичного збору. Порівняно з минулим роком сума надходжень цього платежу до скарбниць громад збільшилася на 600 тис. грн або на 150%.

Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Запорізькій області.

Зокрема, у травні до місцевих бюджетів було сплачено 413 тис. грн, у той час як у травні минулого року збір склав 113 тис. грн.

Найбільші суми у січні-травні 2019 року отримали: міський бюджет Запоріжжя – 622 тисячі, скарбниці Якимівського та Приазовського районів – 202 тисячі, м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів – 113 тисяч.

Нагадаємо, у 2019 році суттєво змінилися ставки туристичного збору. Вони встановлені в таких розмірах: до 0,5 % від розміру мінімальної зарплати – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі). При цьому сільські, селищні та міські ради своїми рішеннями самостійно визначають розмір податку.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти, у тому числі адміністрації готелів, кемпінгів, гуртожитків, санаторно-курортних закладів, квартирно-посередницькі організації тощо. Вони щоквартально мають подавати до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації декларацію з туристичного збору.