Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

Запорізький обласний краєзнавчий музей

Адреса: м. Запоріжжя, вул. Троїцька, 29
Телефони: (061) 764-39-12, (099) 073-84-10, (093) 368-21-80
Сайт: www.zokm.jimdo.com
Графік роботи: вт – сб 9.00-17.00

     Запорізький обласний краєзнавчий музей — найбільший в регіоні. У його фондах зберігається понад 140 тис. експонатів, серед яких одна з найбільших в Україні археологічна колекція, великі нумізматична та етнографічна колекції, широке зібрання знаків, плакатів, зброї, предметів побуту.

     Для відвідування відкрито понад 25 експозиційних та виставкових залів: природа, археологія, зал історії запорозького козацтва, зали історії Запоріжжя наприкінці XVIII – на початку ХХ ст. Окремі зали присвячені історії махновського руху та періоду 1914 – 1921 рр., Дніпровським порогам, будівництву ДніпроГЕСу, ІІ Світовій війні та післявоєнній відбудові Запоріжжя. Подіям сучасності присвячені зали «Майдан — початок незалежності» та «АТО — війна за незалежність».

     У виставкових залах регулярно працюють актуальні виставки з українських музеїв, а також музеїв світу.

      Для гостей музею проводяться цікаві квести, екскурсії. У відреставрованій «круглій залі» дають камерні концерти українські зірки (Pianoбой, Сергій Бабкін, Vivienne Mort, Єгор Грушин та інші). Декілька разів на рік музей запрошує відвідувачів до своїх залів вночі.