Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

  • Головна /
  • Архітектура /
  • Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В. Магара

Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В. Магара

м. Запоріжжя, просп. Соборний, 41

 (061) 764-38-17

Звертає на себе увагу розкішна будівля в стилі неокласицизм, зведена у 1947 – 1953 рр. за проектом відомого архітектора Семена Фрідліна, автора будівель Історична частина міста Чернігівського театру, центрального критого ринку в Києві, Будинку уряду і Національного палацу в Кишиневі.

Головний і бічні фасади будівлі запорізького театру прикрашають портики, що спираються на потужні колони. Фронтон головного портика вінчає скульптурна композиція «Слава радянському мистецтву». У центрі композиції жінка з вінком, по краях – молоді люди з бандурою і книгою в руках. У 2017 р. в центрі вінка замість серпа і молота помістили український герб. Нижче, на фронтоні, розташований барельєф, який зображає людей в українськихнаціональних костюмах, що танцюють на тлі греблі Дніпрогесу і відновлених запорізьких заводів. У 1998 – 2000 рр. будівля пройшла масштабну реконструкцію.

Внутрішнє оздоблення театру заворожує: ліпнина на стінах і стелі, стіни і колони, оздоблені штучним мармуром, розкішні люстри. Глядацька зала театру розрахована на 750 глядачів. Вона  складається з партеру, лож бенуара, бельетажу і балконів, розташованих в два яруси. Стіни зали, перила лож і балконів рясно прикрашені ліпниною. Душею театру називають люстру.

Сам театр з’явився в 1929 р. в Києві і називався Театр малих форм (ТЕМАФ). Першими його постановками були невеликі агітаційні вистави на одну дію на злободенні теми з життя радянського суспільства. У 1932 р. трупа переїхала до Житомира, де об’єдналася з місцевим обласним українським театром. У 1936 р. театр очолив Володимир Магар, який залишався незмінним керівником колективу аж до 1965 р. Він став основоположником героїко-романтичного напряму, який і сьогодні залишається головним в репертуарі театру. У 1944 р. театр отримав постійну «прописку» в Запоріжжі, а у 1953 р. і власну будівлю.

Сьогодні театр веде активну діяльність, часто гастролює. Прем’єри вистав збирають аншлаги. У репертуарі театру понад 50 вистав і концертних програм.