Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

04.11.2020

Запорізький ботанічний сад – природа краси.

Найкраще місце аби помилуватися, здивуватися та відчути весну – Запорізький міський ботанічний сад.
Національне надбання
З 1971 Запорізький міський ботанічний сад затверджений як «Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва» місцевого значення та увійшов до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання і є частиною світової системи природних територій та об’єктів.
У 1992 році Запорізький міський ботанічний сад вступив в асоціацію ботанічних садів України.
Як позашкільний навчальний заклад “Дитячий парк “Запорізький міський ботанічний сад” виконує також освітню функцію. Тут працюють 23 гуртки, 52 групи в яких займаються 780 дітей і підлітків міста у віці від 5 до 18 років. Гуртки працюють за трьома напрямками: еколого-натуралістичні; художньо-естетичні; соціально-реабілітаційні.
Зелене місто
Сьогодні ботанічний сад займає територію в 12 га, на якій розміщені адміністративно-навчальний корпус, дендропарк, 20 навчально-дослідних лабораторій (оранжерей).
Оранжерею «Сукулентні рослини» прикрашають представники сімейства опунції, агави, ехеверія, каланхоє, молочаї, алоє, гаттерія та багато інших.
В оранжереї «Лимонарій» зібрані мандарини, лимони, апельсини, кінкан, кумкват, фейхоа, грейпфрут, карамболь, інжир, хурма.
«Зимовий сад» приємно здивує відвідувачів різноманітністю тропічних і субтропічних рослин, таких як: рожевий і гібридний банани, фінік канарський і Робелена, папайя, інжир, фейхоа, ананас чубатий, монстера приваблива і делікатесна, фікуси.