Сайт Запорізького обласного туристично-інформаційного центру

08.06.2019

Зоопарку “Сафарі” – 10 років


7 червня бердянському зоопарку “Сафарі” виповнилося 10 років. За ці роки “Сафарі” заслужено завоював звання найкращого зоопарку України. В ювілейний День народження пропонуємо нашим читачам коротко ознайомитись, як розвивалась одна з головних родзинок курортного містечка.
Історичний екскурс
Якщо бути більш точним, бердянському зоопарку вже 15 років, адже свій літопис “Сафарі” розпочинає з 2004 року — саме тоді в нашому місті вперше з’явились вольєри з тваринами, які були розміщені на схилі гори, практично в центральній частині міста. І хоча територія була порівняно невеликою, але вже тоді вона вміщала близько 40 видів тварин.

Нову земельну ділянку вдалося знайти в курортному мікрорайоні, де сьогодні і розташовується зоопарк “Сафарі”. Місцевість, на якій сьогодні розкинувся «Сафарі», представляла собою болото, зарослу очеретом. Вся територія була підсипана 32-тисячами кубів різного ґрунту.

За 9 років роботи вдалося створити унікальний для України приватний зоопарк, який за темпами свого розвитку, рівню утримання вихованців, інфраструктурі не має аналогів в Україні.

Тваринний світ зоопарку “Сафарі”
За 10 років роботи бердянський зоопарк «Сафарі» істотно розширив видове представництво тварин — з 40 видів до понад 180-ти сьогодні. При чому деякі з них – зникаючі.

В зоопарку проживають жирафи, зебри, леви, тигри, в тому числі і абсолютно унікальні хижаки – білі леви і тигри, лами, альпаки, верблюд, білі вовки, ведмеді, кенгуру різні мавпи, сурикати, фенеки і багато-багато інших. За роки існування в бердянському зоопарку створилася велика група білих вовків. З огляду на особливості отримання кожної тварини і пов’язаного з цими труднощами, очевидно, що сьогоднішній зоопарк «Сафарі» – результат багаторічної копіткої роботи.

Великими сім’ями живуть павіани-гамадрили, серед улюбленців відвідувачів і два шимпанзе та орангутанг. Окремо варто зупинитися на пернатих, які живуть на двох спеціально створених озерах і вольєрах. Білі і чорні лебеді, пелікани, різні види качок, гуси.